Wojaże po Ameryce Łacińskiej

        24 listopada liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej  ze Staszica udała  się na prelekcję Wojciecha Malicha i Sebastiana Henninga do nakielskiej biblioteki.

        Mając po 100 dolarów w kieszeni wyruszyli przez ocean do Meksyku. Poruszając się autostopem zwiedzili Belize, Salwador, Ekwador, Peru aż dotarli do Brazylii. Podczas pięciomiesięcznego pobytu w Ameryce Środkowej, każdego dnia byli w innym miejscu.

        Jak można było z ich ust usłyszeć: na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem. Fotografowali ludzi w różnych ciekawych miejscach. Sprzedawali zdjęcia za 5 dolarów, niekiedy za 4, w biedniejszych krajach, jak w Gwatemali, Hondurasie czy Salwadorze za 3 – 3,5 dolara. W sumie zrobili ok. 2 000 zdjęć.

        Wiele razy spali na plaży, na stacjach benzynowych, w hostelach lub u poznanych przez Internet podróżników. Za gościnę dziękowali przyrządzając pysznymi daniami, w przyrządzaniu których specjalistą jest Sebastian.

        Mieli mnóstwo przygód, głównie wesołych, ale zdarzyły się też dramatyczne chwile. W pewnym momencie ich ścieżki skrzyżowały się z „rzeką” krokodyli i lokalną mafią, a z takich opałów nie łatwo jest wybrnąć…

        Podróżnicy, którzy w wesołym humorze i zabawnym klimacie opowiadali o swojej wyprawie, zostali bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez uczestników spotkania. Po ich opowieściach można było kupić książkę, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

        W trakcie prezentacji zorganizowany został  konkurs, w którym Maja Zielińska z klasy trzeciej technikum obsługi turystycznej otrzymała książkę pt.” Aventura – przygoda” z autografami i dedykacją,  natomiast Sylwia Marzyńska  i Marta Meller  z klasy czwartej drobne upominki.

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji  byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).