„Wiosna z kajakiem”

We wtorek, 24. kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbyło się spotkanie „Wiosna z kajakiem”, w którym uczestniczyli panowie Jacek Maćkowski oraz Tomasz Bodnar reprezentujący Koło Turystów Górskich im. K. Bachledy przy ZP Kcynia oraz Sekcję Kajakową MLKS „Orzeł” Kcynia.

W spotkaniu uczestniczył również Pan Wicestarosta, Andrzej Kinderman.

Licznie zgromadzona w auli szkolnej młodzież z uwagą słuchała pasjonujących relacji z organizowanych przez wspomnianych wcześniej Panów na terenie powiatu nakielskiego spływów kajakowych, na jakże niedocenianych dotychczas rzekach naszego regionu. Orla, Łobżonka, Kcyninka czy Gąsawka potrafią dostarczyć równie niezapomnianych wrażeń, co powszechnie znana w gronie kajakarzy Brda.

Opowiadaniom o wrażeniach ze spływów towarzyszyła przygotowana przez ucznia ZSP im. S. Staszica, Marcina Brzozowskiego,  prezentacja multimedialna będąca relacją z dwóch spływów, które w ubiegłym roku kalendarzowym zorganizowano w szkole.

Goście zaprezentowali sprzęt niezbędny do uprawiania kajakarstwa, kładąc szczególny nacisk na aspekt bezpieczeństwa na wodzie.

Dzięki zaangażowaniu pana Jacka Maćkowskiego w pomoc przy organizacji spływów kajakowych w naszej szkole, taka forma spędzania czasu na łonie natury staje się coraz bardziej popularna. Po zakończeniu spotkania młodzież wyrażała chęć udziału w kolejnych spływach.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy p. Dariusza Jan Betschera.