Wielki sukces uczniów Staszica z Technikum Ekonomicznego

Drużyna uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odniosła wielki sukces w Konkursie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy udziale Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Blisko 900 uczniów z 290 szkół z całego kraju rywalizowało w poniedziałek 14 marca 2016 r. na etapie wojewódzkim konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wśród nich byli uczniowie Technikum Ekonomicznego z ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

W Toruniu spotkało się 13 najlepszych zespołów szkolnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież odpowiadała na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Dotyczyły one  polskiego systemu zabezpieczenia społecznego – zasiłków rodzicielskich i zasiłków chorobowych, systemu emerytalnego i zasad rozliczeń składkowych. Z odpowiedziami na pytania bardzo dobrze radzili sobie uczniowie Technikum Ekonomicznego w składzie: Izabela Twardowska (klasa II), Mateusz Dorosz (klasa II) i Daniel Górniak (klasa III). Uzyskali oni największą liczbę punktów ex aequo z jeszcze dwiema szkołami. Ostatecznie zgodnie z regulaminem zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, gdyż uczniowie z ZS w Mogilnie oddali karty odpowiedzi 4 minuty wcześniej. Opiekunem uczniów była nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman.

Gratulujemy i życzymy i dalszych  sukcesów.