Wieczorek poetycko – malarski z Panią Bernadetą Tadych – Manuszewską

Dnia 21 listopada o godz. 17.00 w bibliotece szkolnej odbył się w związku z Rokiem Oskara Kolberga wieczorek poetycko – malarski, którego gościem była poetka i malarka Pani Bernadeta Tadych – Manuszewska, wieloletni dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce, nauczyciel j. obcych, plastyki i przyrody.

Spotkanie rozpoczął występ absolwentki naszej szkoły, Anny Płotki, która zaśpiewała piosenkę Październik ks. Jerzego Szymika, uświetniła również spotkanie grą na skrzypcach, na gitarze zagrał Hubert Przybylak z klasy IIIa .W trakcie wieczorku wystąpiła również Dajana Świt z klasy IV c, śpiewając piosenkę Wyspa zespołu Blackout. Na wieczorku prezentowane były obrazy Pani Bernadety, które powstały na terenie Nakła i powiatu nakielskiego. Pani Romana Janka instruktor kulturalno oświatowy z Nakielskiego Domu Kultury czytała utwory poetki, przepełnione zachwytem nad przyrodą, refleksjami na temat życia, przemijania, samotności…

Wieczorek zakończył występ Anny Płotki i Huberta Przybylaka, którzy wykonali utwór Schody do nieba zespołu Led Zeppelin oraz rozmowami uczestników spotkania na temat wrażeń wyniesionych za spotkania z artystką.

W bibliotece do końca listopada oglądać można wystawę prac Pani Bernadety Tadych – Manuszewskiej.