Wakacyjna praca dla młodzieży

Punkt Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią poleca

Wakacyjna praca dla młodzieży

Dla młodych ludzi czas wakacji stanowi próbę podjęcia pierwszej pracy. Krótkoterminowe zlecenia służą przede wszystkim szybkiemu zarobieniu gotówki na letni wypoczynek. Dodatkowe korzyści płynące dla podejmującego zatrudnienie to poznanie zasad współpracy w zespole pracowniczym, odpowiedzialność za wykonanie zadania, a także nowe kontakty.

Młodzież planująca wykonywać w okresie wakacji prace krótkoterminowe może liczyć na wsparcie Punktu Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią. Pracodawcy zgłaszają do PPP oferty pracy dla uczniów i studentów w wieku 17-25. Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie lata wynika z okresu urlopowego, prac sezonowych oraz usług gastronomiczno-wypoczynkowych, realizowanych w lipcu i sierpniu.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w okresie wakacyjnym z Nakła i okolic zapraszamy do korzystania z prac sezonowych. Obecnie poszukujemy osób do zbioru wiśni. Osobom pełnoletnim proponujemy również pracę przy wykładaniu towaru, roznoszeniu ulotek oraz przy inwentaryzacjach – informuje Agnieszka Węglicka, pośrednik pracy w Punktu Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią.

Do Punktów Pośrednictwa Pracy, a także Młodzieżowych Biur Pracy działających w strukturach OHP na terenie całego kraju spływają zróżnicowane oferty prac krótkoterminowych. Wszystkie trafiają na ogólnopolski portal internetowy www.mbp.ohp.pl. Tutaj młody człowiek może poznać aktualne propozycje pracy w jego rejonie, zgłaszane za pośrednictwem lokalnego Punktu Pośrednictwa Pracy lub Młodzieżowego Biura Pracy. Oferta zawiera wymogi stawiane przez pracodawców, oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia. Do najczęstszych należy posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Można też sprawdzić proponowany czas pracy i wysokość wynagrodzenia.

Aby skorzystać z oferty i otrzymać kontakt do pracodawcy należy zarejestrować się w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią, ul. Dąbrowskiego 16-18, tel.: 52/ 56 911 60. Formularz ankiety zgłoszeniowej można pobrać na stronie internetowej i dostarczyć do PPP osobiście, przesyłką pocztową lub mailową (e-mail: ppp.naklo@ohp.pl). Młodzi ludzie mogą również dokonywać rejestracji osobiście w siedzibie PPP w dni robocze w godz. 7.45 -15.45.

Wakacyjna praca pozwala zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, wzmocnić kompetencje miękkie, rozpoznać predyspozycje zawodowe, w przyszłości zaprocentuje w świadomym tworzeniu ścieżki zawodowej.

Autor tekstu: Marzena Mierzwińska, Agnieszka Węglicka