W życiu trzeba mieć cel

        Przemek Nadobny zdobywający zawód technika logistyka  w naszej szkole ma 19 lat, wesołe oczy, dużo  energii, swoje za uszami i jedną sprawną rękę. A przede wszystkim szeroki uśmiech i spory dystans do siebie i swojej niepełnosprawności.

        Przemek zaczął trenować piłkę nożną, gdy miał 11 lat. Wówczas grał w drużynie w Sadkach. Obecnie należy do polskiej reprezentacji  Amp Futbol. W drużynie tej grają osoby po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną górnej lub dolnej kończyny. Przemek mając niesprawną rękę, może stać na bramce, jego koledzy grający w polu poruszają się o kulach.
Reprezentacja Amp Futbol miała okazję odbyć trening z kadrą Adama Nawałki. Było to 22 marca we Wrocławiu na dzień przed meczem z Nigerią. Jak wspomina Przemek, spotkał się wówczas na boisku z Robertem Lewandowskim, Kamilem Grosickim czy Wojciechem Szczęsnym oraz z Łukaszem Fabiańskim, z którym szczególnie się polubił i nawiązał najbliższy kontakt. Podkreśla, że osobom z zewnątrz nie zawsze jest łatwo odnaleźć się wśród niepełnosprawnych zawodników – do ich  czarnego humoru właśnie na temat niepełnosprawności trzeba się przyzwyczaić.
Przemek już wie, że chce  zostać nie tylko logistykiem, ale i trenerem piłkarskim (w czym zresztą umiejętności logistyczne pewnie się przydadzą J) Podkreśla, że według niego ważne jest mieć cel w życiu i dążyć do jego realizacji.
        A plany na bliższą przyszłość? W maju wylot z reprezentacją do Dublina na dwumecz z Irlandią i Anglią. W tym roku są też  Mistrzostwa Świata w Meksyku. Kandydatów na wyjazd jest czterech, ale pojedzie tylko dwóch bramkarzy… Trzymamy kciuki !

autor:  J. Narożna