VII POWIATOWY TURNIEJ JĘZYKOWY MULTILINGUA DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I GIMNAZJALNYCH

25. kwietnia w naszej szkole odbył się po raz siódmy turniej językowy Multilingua pod patronatem pana Starosty Tomasza Miłowskiego. Do rywalizacji stanęło  sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (2 drużyny). Zadaniem czteroosobowych drużyn było rozwiązanie 5 zadań w języku angielskim i niemieckim. Uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu leksyki i gramatyki a także wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych. Najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle, II miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni a III drużyna z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (ekonomiści). Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Alicja Czubak.

W przerwie uczestników rozbawiał  nasz szkolny kabaret w skeczach słynnych polskich kabaretów SMILE i ŁOWCY.B.

Do rywalizacji stanęły również drużyny gimnazjalistów z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy, Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku,         Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy i Gimnazjum w Kcyni. Podobnie jak uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści również rozwiązywali zadania w języku angielskim i niemieckim wykazują się nie tylko znajomością języków obcych ale także umiejętnościami aktorskimi. Najlepszy wynik i             I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, II miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią a III przypadło drużynie Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyły pani dyrektor Alicja Czubak i pani wicedyrektor Wioletta Traczyk.

Zwycięzcom gratulujemy. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Dziękujemy za dobrą zabawę. Zapraszamy za rok.

GALERIA >>>>