Udział harcerzy w uroczystościach nadania imienia Ireny Sendlerowej Szkole Podstawowej

15 maja 2015 roku przedstawiciele I drużyny harcerskiej imienia Ireny Sendlerowej działającej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, brali udział w uroczystościach związanych z nadaniem imienia  Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy. Uroczystość ta   zbiegła się z obchodami 50-lecia szkoły.

W obchodach brała udział córka Ireny Sendlerowej – Janina Zgrzembska,  a także  dziecko Holokaustu – Jadwiga Hryniak, oraz  delegacja dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Starogrodzie koło Chełmna, która jako pierwsza w województwie przyjęła  imię Ireny Sendlerowej.

Ponadto w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich wraz z  panią wicekurator Bogną Wojciechowską-Blachowską .

Obchody nadania imienia rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła w Bydgoszczy, a zakończyły się w  Szkole Podstawowej nr 58.

W  ponad dwugodzinnych  uroczystościach przemawiali przedstawiciele władz oraz Janina Zgrzembska, która  życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce mówiąc między innymi, „mama będzie dumna z Waszych zachowań i uczynków w życiu”.

Uroczystości zakończyły się występami artystycznymi, które ukazywały krótką historię 50-lecia szkoły.