Udany wyjazd naszej młodzieży do Trójmiasta

Dnia 30.07  młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem p. Joanną Betscher udała się do Trójmiasta na wycieczkę, która była trzecim, zaraz po wystawieniu sztuki ”Makbet” w języku angielskim oraz wystawie plastycznej, elementem projektu realizowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Po jakże zabawnej podróży pociągiem, gdzie graliśmy w wiele ciekawych gier dotarliśmy  do Gdyni. Zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym i ruszyliśmy na  Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Kiedy już  znudziło nam się chodzenie po straganach i kupowanie pamiątek, mieliśmy okazję zagrać na największym bębnie na świecie. Po obiedzie został nam ostatni element programu przewidziany na ten dzień, czyli spektakl teatralny ”Macbeth”, który jak się okazało został przedstawiony w bardzo ciekawy sposób, ponieważ nie na co dzień rolę głównego bohatera odgrywa butelka płynu
do spryskiwaczy.  Przed powrotem do schroniska zrobiliśmy jeszcze zakupy na kolacje
i  śniadanie, a już na miejscu odegraliśmy chyba najdłuższą na świecie rozgrywkę w „Makao”.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wspaniałego śniadania, przygotowanego przez męską część uczestników wycieczki, a następnie znów udaliśmy się do Gdańska, tym razem zwiedzić
z przewodnikiem Europejskie Centrum Solidarności oraz zabytki Gdańska. Po kilku godzinach zwiedzania, zjedzeniu obiadu i ponownym zrobieniu zakupów udaliśmy się do schroniska, gdzie długi czas graliśmy w ciekawą grę, która pozwoliła wszystkim członkom grupy teatralnej lepiej się poznać.

Ostatniego dnia wyjazdu, po śniadaniu, tym razem przygotowanym przez płeć piękną, przygotowaliśmy swoje rzeczy do późniejszego odjazdu  i pojechaliśmy aby pospacerować po molo.  Następnie wróciliśmy już ostatni raz do schroniska, zabraliśmy swoje rzeczy i udaliśmy się na dworzec główny, gdzie w oczekiwaniu na pociąg zagraliśmy
w jeszcze kilka ciekawych gier. Podróż do domu  jak i wycieczka minęła niestety w mgnieniu oka, ale tak to już jest, że jeśli się dobrze bawimy to czas leci bardzo szybko.

Cała wyjazd bardzo się udał. Był bardzo dobrze zorganizowany za co podziękowania należą się pani Joannie Betscher. Myślę jednak, że największą zaletą naszego wyjazdu była wspaniała atmosfera, którą zawdzięczamy biorącym w niej udział uczestnikom.

Dziękujemy za wsparcie   Fundacji Staszica, które otrzymało dofinansowanie na ten cel ze środków Powiatu Nakielskiego o nazwie “Gdyby Makbet wiedział jak piękne jest Trójmiasto…czymże byłaby korona Szkocji…sztukę tworzyć i sztukę odbierać – koło teatralne w języku angielskim”.

Uczestnik wyjazdu

Mateusz Kulesza