Uczniowie ze Staszica w Londynie

W dniach od 10 do 13 września młodzież należąca do grupy teatralnej The English Drama Club przy Zespole Szkół im. S. Staszica zwiedziła stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie długim spacerem wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Opactwo i pałac westminsterski, Londyńska Tower i Tower Bridge to tylko niektóre z zabytków, które udało się zobaczyć już pierwszego dnia.

Podczas pobytu w Londynie młodzież miała również okazję udać się do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, co okazało się prawdziwą atrakcją. Wspaniała letnia pogoda pozwoliła na  odpoczynek w pięknych londyńskich parkach okalających pałac Buckingham. Niestety, królowej Elżbiety II nie udało się zobaczyć. Dokładna relacja z wyjazdu znajduje się na fanpage’u  grupy.

Wyjazd ten był zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. W tym roku koło teatralne wystawiło sztukę zatytułowaną „Keeping up appearances”. Sztukę obejrzeli nie tylko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, klasy trzeciej gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Grupa po raz pierwszy udała się ze swoim spektaklem do Bydgoszczy, gdzie, przy współpracy z Klubem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zaprezentowała się przed uczniami I i IV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego.

The English Drama Club działa już od czterech lat i każdego roku opiekunowie koła uzyskują dofinansowanie na realizację swoich zadań od Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica. W tym roku inicjatywę tę wsparli również sponsorzy z zewnątrz. Do przedsiębiorstwa 4 Line  dołączył Zakład Usług Komunalnych  Juliusz i Roman Pilarscy oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Network International Prestige w Nakle n. Notecią.

Uczniowie należący do koła oraz ich opiekunowie pragną serdecznie podziękować za przekazane im fundusze. To dzięki tak wysokiemu wsparciu, wyjazd do Londynu mógł stać się rzeczywistością.