“Uczniowie TOT-u na Madagaskarze z Szulimem”

        2 marca br.  liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej  ze Staszica udała  się na prelekcję Michała Szulima  pt. “Alfabet  Madagaskaru” do nakielskiej biblioteki.

        Michał Szulim – z wykształcenia dziennikarz oraz socjolog, a z zawodu i zamiłowania? wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i co najważniejsze – PODRÓŻNIK.

        Michał to także twórca świetnego bloga inspirowanego podróżami oraz audycji radiowej „Miejsce Za Miejscem”, którą prowadzi od sierpnia 2016 roku na antenie Radia Dla Ciebie. Historie opisane na jego blogu przyciągają jak bumerang – charakteryzują się doskonałym poczuciem humoru, a co najważniejsze – rzeczowymi informacjami i ciekawostkami przywiezionymi z podróży. Szulim zwiedził dosłownie cały świat: Polskę, Europę, Azję, Afrykę, Amerykę Północną…

        Tym razem na spotkaniu uczestnicy przenieśli się na Madagaskar – była to okazja, by poznać wszelkie zakamarki wyspy, a dodatkowym atutem tych inspirujących historii było połączenie opowieści z pokazem zdjęć, i filmów z omawianej wyprawy.
Podkreślił też, że Madagaskar jest bardzo bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla turystów. Podzielił się z słuchaczami m.in. swoimi wrażeniami i emocjami towarzyszącymi mu podczas przechodzenia po moście linowym oraz podróżom lokalnym transportem.
Dzięki opowieściom uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z miejscową przyrodą, panującymi na Madagaskarze zwyczajami i tamtejszą kuchnią…

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji  byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).