Uczniowie TOT-u na Dniach Turysty

        30 maja uczniowie kl. I i II Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle uczestniczyli w DNIU TURYSTY, który został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

        Młodzież uczestniczyła  w  wykładach poświęconych uprawianiu turystyki. W tym roku tematem przewodnim Dnia Turysty była Bułgaria.  Pierwszy wykład na temat “Ludności Bułgarii” został wygłoszony przez prof. Margarite Ileve, która przestawiła fakty związane z sytuacją demograficzną kraju. Następnie studenci programu Erasmus +,  Marin Kirilov i Hristiyan Konov (Bułgaria) zaprezentowali walory przyrodnicze i antropogeniczne swojej ojczyzny wpływające na ruch turystyczny – tym samym zapraszając wszystkich, aby zainteresowali się tym ciekawym regionem.

        W drugiej części spotkania p. Łukasz Kubsiak – student II roku Geografii studiów magisterskich zachęcił młodzież naszej szkoły i studentów do korzystania z programu Work and Travel USA. To idealny program dla tych, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę, a zarazem zdobyć cenne doświadczenie. Podkreślił, że program ten stwarza szanse poznania kultury amerykańskiej u jej źródła w towarzystwie młodych osób z różnych zakątków świata. Pan Łukasz podczas wystąpienia pokazał  zdjęcia ze swojej podróży po Parkach Narodowych USA.

        Moja Białoruś – ciekawe miejsca, które warto zobaczyćto kolejna prelekcja zaprezentowana przez Romana Lagonsky studenta II roku Turystyki i Rekreacji z Białorusi.

        Ostatnie wystąpienie poświęcone zostało egzotycznej Japonii. Pani  Sandra Cisek – studentka III roku Turystyki i Rekreacji przedstawiła w formie fotoreportażu kulturowe, społeczne oraz religijne aspekty życia w Japonii.

        Uczniowie z fascynacją uczestniczyli w Turystycznym Święcie, a dzięki współpracy z Instytutem Geografii mają możliwość uzupełnić i utrwalić zdobytą w szkole wiedzę. Opiekunami wyjazdu byli: p. Rafał Popowski oraz p. Karol Lizak.

autor: Karol Lizak