Uczniowie Staszica uczestnikami projektu „Od ucznia do mistrza”

        W dniu 10.01.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się kolejne spotkanie rekrutacyjne do projektu „Od ucznia do mistrza”. Projekt „Od ucznia do mistrza” realizowany jest przez organ prowadzący szkołę tj. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W jego ramach uczniowie szkoły kształcący się w zawodach: technik logisty i technik informatyk mogą brać udział w stażach zawodowych organizowanych w prestiżowych zakładach pracy na terenie powiatu nakielskiego i bydgoskiego oraz w Bydgoszczy.

formularz zgłoszeniowy tutaj (do 12.01.2017!)

        Do tej pory w projekcie udział więzło już 21 uczniów, którzy odbywali staże w okresie wakacyjnym. Obecnie trwa nabór na staże realizowane w roku szkolnym, poza godzinami nauki szkolnej i w weekendy. Uczniowie będą odbywać staż pod fachową opieką opiekunów wyznaczonych u pracodawców, otrzymają m.in. pomoce dydaktyczne, a także zwrot kosztów dojazdu i stypendium stażowe. Staż w ramach projektu jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i trwa 150 godz., a realizowany jest w okresie czterech miesięcy. Najbliższa edycja rozpocznie się już w ferie zimowe.

        Nadrzędnym celem projektu jest łączenie teorii z praktyką oraz aktywizowanie młodzieży do  planowania i tworzenia przyszłej drogi zawodowej.

Na formularze zgłoszeniowe czekamy do czwartku – 12.01.2017 r., należy  je złożyć u Kierownika szkolenia praktycznego Pani Grażyny Kinderman. Formularz zgłoszeniowy w załączniku.

Kierownik szkolenia praktycznego

Pani Grażyna Kinderman.