Uczniowie Staszica na zawodach okręgowych ogólnopolskiej IX Olimpiady Przedsiębiorczości

W czwartek, 6 marca 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica uczestniczyli w zawodach okręgowych  IX edycji ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości, której tegoroczne hasło przewodnie to „Własna firma”. W tym celu młodzież udała się pod opieką nauczycielki Agnieszki Rotkiewicz na Uniwersytet Ekonomiczny do Poznania. Głównym organizatorem wyjazdu była Pani Grażyna Kinderman, która przygotowywała  uczniów do olimpiady. Uczestnicy Olimpiady zostali wyłonieni jako najlepsi podczas  szkolnych eliminacji, które odbyły się w Staszicu 5 grudnia 2013 roku. Do drugiego etapu zostali zakwalifikowani: Monika Chmielewska, Agata Ksobiak, Paulina Jagodzińska, Aleksandra Tonderys, Filip Kowalski i Piotr Westphal.

Podczas zawodów okręgowych uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o przedsiębiorczości. Następnie zaproszeni zostali  na wykład dr. Grzegorza Wojtkowiaka nt. „od pomysłu do biznesu”, w którym z zapałem  wzięli aktywny udział. Na zakończenie rozdano uczestnikom upominki w formie książek na temat autoprezentacji. Uczestnictwo młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w zawodach okręgowych ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości, stanowi dla nich wielkie osiągnięcie i wyróżnienie. Uczniowie otrzymali  zaproszenie na egzamin, nadający im certyfikat wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, który ma odbyć się w czerwcu.

Młodzież podczas tego wyjazdu miała okazję poznać Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, a także uzyskać informacje na temat jego oferty edukacyjnej.

tekst i zdjęcia: Agnieszka Rotkiewicz