U nas WOŚP już zagrała!

        Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno kulturowe. To idea, plan i chęć pomagania innym, przy równoczesnym mobilizowaniu do tego jak największej ilości osób.

      Jak co roku i tym razem młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica czynnie wspierała to wielkie dzieło, które w naszej szkole zostało zorganizowane 11 stycznia przez Samorząd Uczniowski.

        Swoje “granie” rozpoczęliśmy  od sprzedaży słodkich wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz przysmaków ufundowanych przez p. Szymona Karolczaka. Następnie w hali sportowej odbyło się przedstawienie szkolnej grupy kabaretowej pod okiem p. Rafała Popowskiego, liczne licytacje oraz mecz charytatywny w piłkę siatkową Uczniowie – Nauczyciele. Cała impreza została poprowadzona przez Radę Samorządu Uczniowskiego: Julię Płotke, Sonię Sprenger, Mikołaja Budnik, Arkadiusza Borzych oraz Oskara Kocembę.

        Pieniądze zebrane tego dnia w kwocie 1 325,17 PLN zostały przekazane do Nakielskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

        Uczniowie naszej szkoły w tym Harcerze z  I Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej w niedzielę będą brali udział w akcji jako wolontariusze.

         Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności mając nadzieję, że w przyszłym roku ponownie połączy Nas idea realizacji tak szczytnego celu.

        Specjalne podziękowania należą się uczniom technikum obsługi turystycznej za obsługę cateringową oraz szkolnej firmie symulacyjnej CreArtive za przygotowanie licznych gadżetów na licytację pod okiem p. Sławomira Chmielewskiego.

autor: Karol Lizak