Tydzień Edukacji Informatycznej w Staszicu

        W dniach 5-11 grudnia 2016 r. po raz kolejny obchodziliśmy w Staszicu międzynarodowy Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), uważany za największą tego typu inicjatywę na świecie. Jej kluczowym elementem jest tak zwana Godzina Kodowania (Hour Of Code). Podczas jej pierwszej edycji w 2013 roku spodziewano się około 10 milionów uczestników z całego świata. W 2015 roku ta liczba sięgnęła 140 milionów.

        To zasługa nie tylko rosnącej świadomości znaczenia informatyki w życiu codziennym i zawodowym, ale przede wszystkich doskonale przygotowanych łamigłówek programistycznych, które uczą, jednocześnie dostarczając świetnej zabawy. Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie. Komputerowe gry nie muszą być stratą czasu, mogą być doskonałym wprowadzaniem do programowania. Nauka zaś nie musi być nudna.  O czym świadczyły okrzyki radości po rozwiązaniu szczególnie trudnego zadania.

        Gorąco namawiamy każdego do spróbowania swoich sił w programowaniu komputerowym. Propozycje informatycznych zabaw, do których wystarczy tylko godzina wolnego czasu, można znaleźć na stronie https://code.org/learn. „Twarzami” tego roku są postacie z bajki „Moana” oraz gry Minecraft.