“Turystyczne spotkanie z Gruzją w Staszicu”

     W minionym tygodniu uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w podróżniczej prelekcji pt.: “Gruzja tak daleka i tak bliska“.

     Gruzja daleka – bo mimo iż leży w Europie, znajduje się na jej rubieżach, a Kaukaz to brama do Azji. Gruzja bliska – bo można się tu poczuć jak u siebie w domu, a tutejsze miasta swojską atmosferą przypominają nasze, środkowoeuropejskie.

     Wizyta ta nie  była  typowym podróżniczym spotkaniem z pokazem zdjęć z kaukaskich gór czy batumskiej plaży. Goście przedstawili swój kraj takim, jakim jest on w rzeczywistości, ze swoimi wadami i zaletami, z najciekawszymi i najciemniejszymi fragmentami gruzińskiej historii, z gruzińskim slangiem i przede wszystkim, ogromem żarcików i ciekawostek.

     Bohaterki i jednocześnie przedstawiciele branży turystycznej Maja i Nini, Gruzinki z krwi i kości, przybliżyły młodym turystom ze Staszica swoją ojczyznę.

     Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że Gruzja to przede wszystkim bardzo bezpieczne i przyjazne miejsce dla turystów, a bogate walory turystyczne kuszą swoim pięknem.

     Podróżniczki podczas prezentacji szybko nawiązały kontakt ze słuchaczami– młodzieżą klas turystycznych „Staszica”. Pogodną, śmieszną, a czasami przerażającą historią swoich wojaży Maja i Nini zainteresowały wszystkich obecnych.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

autor: Karol Lizak