Turystycy podnoszą swoje kwalifikacje

Bieżący rok szkolny upływa pod znakiem intensyfikacji współpracy z jednym z największych touroperatorów działających na polskim rynku turystycznym, z którym nasza szkoła ma podpisaną umowę o współpracy.

W naszej szkole odbyła się Akademia Animatorów, która była kolejnym etapem tej współpracy.
Ze względu na obowiązujące obostrzenia termin Akademii był przesuwany a finalnie odbyła się on-line.
Uczniowie klas „Turystycznych” rozwijali swoje umiejętności oraz zdobywali wiedzę na temat pracy animatora, i funkcjonowania rynku turystycznego. Była to wspaniała lekcja, a treści merytoryczne, przekazane przez doświadczonych specjalistów mających wieloletni staż w pracy na destynacjach turystycznych, oraz świetny kontakt z młodzieżą wywołały wspaniałe wrażenia i pozostaną na długo w pamięci. Uczestnicy otrzymali teczki, materiały oraz gadżety, które pozwoliły im robić notatki i jednocześnie zrealizować pracę w grupach.
Uczniowie wysłuchali również prezentacji na temat rekrutacji animatora w firmie Rainbow, która pozwala na wyjazdy zagraniczne stawiające na rozwój swoich pracowników. Poznanie plusów i minusów pracy, umiejętności przydatnych wskazało cechy nad którymi można ewentualnie pracować. Uczniowie byli bardzo zaangażowani przez cały kurs i zakończyli go z uśmiechem na twarzy.

Kinga Kledzik

Kolejnym etapem współpracy będzie rekrutacja, a następnie szkolenie wyjazdowe finansowane przez łódzką firmę. Dla najlepszych uczestników szkolenia przewidziane są oferty pracy w sezonie 2021 zarówno w Polsce jak i za granicą.

Opinie młodzieży:

„Akademia bardzo mi się podobała. Była bardzo ciekawie poprowadzona. Poznałam na niej kilka osób z innych klas” Agata Tyburczy kl. 2 bp

„Akademia bardzo mi się podobała. Zajęcia były ciekawie prowadzone no i też dużo się nauczyłam. Wiem także jakie cechy mogę w sobie pielęgnować, aby zostać w przyszłości animatorem” Zuzanna Nowicka kl 2bp