Turyści na spotkaniu z Hiszpanią

        Uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica mieli przyjemność wysłuchać ciekawej prelekcji na temat Hiszpanii.

        Od wietrznej Galicji nad Atlantykiem, przez śródziemnomorskie plaże, aż po najwyższe szczyty Pirenejów i Sierra Nevada – rozciąga się kraj ludzi o gorącym temperamencie i tak różnych, jak różne są panujące tu warunki naturalne. Hiszpania to raj turystyczny: tętniące życiem zabytkowe miasta i rozrywkowe kurorty nad morzem. Jest jednak i inny powód, by odwiedzić półwysep iberyjski – piękno tamtejszego  krajobrazu. O tym, dlaczego warto podróżować po hiszpańskich bezkresach opowiedział uczniom klas turystycznych Rafael Rioperez. Pan Rafael w Polsce jest obecnie na wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus plus.

        Wszystkie informacje zostały przedstawione w ciekawy i barwny sposób przybliżając    kulturę,  ludzi oraz  przyrodę tego kraju.   Była to wyjątkowa lekcja geografii i języka angielskiego, bowiem spotkania z ciekawymi ludźmi zawsze pozostawiają niezatarte wrażenie i stają się skarbnicą wiedzy.

        Mając na uwadzę, fakt że p. Rafeal Rioprez będąc pierwszy raz w Polsce uczniowie kl.  III B w formie prezentacji multimedialnej przedstawili walory turystyczne Polski wpisane na listę UNESCO, które koniecznie należy zobaczyć.

        Spotkanie odbyło się dzięki współpracy i pomocy  p. Joanny Betscher  oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych – turystycznych.

autor: Karol Lizak