Turyści na spotkaniu z egzotycznym Pacyfikiem

        6 września liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej  ze Staszica udała  się na prelekcję Roberta Gondka do nakielskiej biblioteki.

        Podczas spotkania Robert Gondek pokazał  profesjonalnie przygotowane multimedialne opowieści ilustrowane zdjęciami, ciekawym komentarzem oraz oryginalną muzyką z regionu, o którym opowiadał. Z ogromną pasją przedstawił Ekwador i Galapagos. Mówił o miejscach, ludziach i przygodach przeżytych podczas podróży. Zdradził, że jego pasją jest fotografowanie ptaków. Oprócz pelikanów, zięb, głuptaków, kolibrów, tukanów i innych przedstawicieli fruwającego świata, uczniowie mogli podziwiać również zdjęcia gigantycznych żółwi słoniowych, jaszczurek, iguan, anakond czy małp. Podróżnik pokazywał piękne wodospady, ośnieżone wulkany, lasy deszczowe, życie tubylców. Ciekawostki przytaczane podczas prelekcji, szczególnie dotyczące odwiedzanych za pomocą lokalnych środków komunikacji miasteczek, wzbudziły wśród młodzieży duże zainteresowanie. Na pewno wszyscy uczniowie zapamiętają menu tubylców, szczególnie że potrawy przygotowuje się tam ze świnek morskich, czy mrówek.

        Wspaniałe zdjęcia i opowieści były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem, a na koniec wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie.

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji  byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

autor Karol Lizak