Turyści na prelekcji o Indiach

        12 kwietnia reprezentacja uczniów kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się na prelekcję Marka Pindrala pt. “Indie czyli świat” do nakielskiej biblioteki.

        Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską mieszkał też w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się w artykułach prasowych, organizując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne.

        Tym razem obecnych na spotkaniu zabrał w podróż przez Indie do miejsc i ludzi, których sam poznał. W trakcie wizyty opowiedział min. o Bibliotece Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe ale i przyszłe, o prywatnej audiencji , na której przyjął go Sai Baba – wcielenie bóstwa, o świątyni w której czci się i karmi mieszkające w niej szczury.
Autor podkreślał, że podróż do Indii to również podróż w głąb samego siebie, gdyż tamtejsza duchowość skłaniając człowieka do zatrzymania się, do przemyśleń i refleksji nad sobą.

        Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii przepełnionych wielością szczegółów i barw, co dodatkowo pobudzało na doznania odbiorcy.
Organizatorami uczestnictwa w prelekcji byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

autor: Karol Lizak