TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 14.11.2019 roku w hali sportowej ZSŻŚ w Nakle odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców z Okazji Święta Niepodległości. W nakielskiej żegludze „zameldowało” się aż pięć zespołów ze szkół średnich: ZS im. S. Staszica z Nakła, ZS z Lubaszcza, ZST z Kcyni, I LO z Nakła oraz gospodarz ZSŻŚ.  Tak duże zainteresowanie turniejem zaskoczyło nawet organizatorów, którzy wobec powyższego zaproponowali mieszany system rozgrywek z podziałem na grupy oraz grę  „każdy z każdym”.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich zespołów rozpoczęła się sportowa rywalizacja. W pierwszej grupie zagrały zespoły: ZSŻŚ, I LO oraz ZST z Kcyni a w drugiej Staszic i Lubaszcz. Runda eliminacyjna ustaliła kolejność miejsc 4 – 5 a pozostałe trzy zespoły zagrały „każdy z każdym” o miejsca 1-3. Miejsce czwarte zajęli uczniowie ZST z Kcyni a piąte z Lubaszcza.

Najciekawsze spotkania bardzo wyrównanych zespołów otworzył mecz Żeglugi i Krzywoustego, który zakończył się wygrana 2:0 tych pierwszych. W drugim spotkaniu nasi uczniowie przegrali 1:2 z ZSŹŚ a w ostatnim meczu pokonali I LO 2:1.

Końcowa kolejność turnieju:

I miejsce – I LO Nakło

II miejsce – ZS S. Staszic Nakło

III miejsce – ZSŻŚ Nakło

IV miejsce – ZST Kcynia

V miejsce – ZS Lubaszcz

Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie sportowym. Dobrze przygotowani zawodnicy pokazywali ciekawe akcje a żywo reagująca publiczność dodawała często „skrzydeł” młodym siatkarzom. Organizatorzy wyróżnili najlepiej grających zawodników w zespołach okolicznościowym prezentem. Przeprowadzili również losowanie nagrody specjalnej, którą były buty siatkarskie. Prezent trafił do naszego gracza. Buty otrzymał Klaudiusz Konefal. Najlepszym graczem naszego zespołu został Jakub Kiersznicki

Reprezentacja Staszica wystąpiła w składzie: M. Bruski, B. Brząkowski, F. Jeżewski, J. Kiersznicki, K. Konefal, C. Młynarczyk, M. Świtalski, B. Tacikowski, M.Westphal.

Zawodników do turnieju przygotował nauczyciel WF Marcin Kuliński.

Gratulujemy siatkarskiej postawy, gry do ostatniej piłki i życzymy naszej reprezentacji dobrej gry w finałach powiatu nakielskiego.

Autor: M. Kuliński