Turniej Kwalifacyjny w Piłkę Ręczną Chłopców

        13. 11. 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się Turniej Kwalifacyjny w Piłkę Ręczną Chłopców do udziału w Mistrzostwach Powiatu. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: ZSP im. S. Staszica w Nakle , ILO w Nakle, ZSŻŚ w Nakle, ZSP w Samostrzelu.

        Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” i rozegrano 6 meczy. Najwięcej punktów zdobył zespół ZSŻŚ – 5, wygrywając dwa mecze i jeden remisując, ILO zdobyło – 3 punkty, remisując trzy mecze, ZSP „Staszic” zdobył – 3 punkty, wygrywając jeden mecz, jeden mecz zremisowali, i jeden przegrali. ZSP w Samostrzelu zdobył – 1 punkt, jeden mecz remisując. We wszystkich meczach zawodnicy pokazali wolę walki, wszystkie mecze i ich przebieg był nieprzewidywalny, co sprawiło, że cały turniej był dobrym widowiskiem do ostatniego gwizdka sędziego.

        Do turnieju finałowego zakwalifikowały się: ZSŻŚ w Nakle i ILO w Nakle. Mimo tej samej ilości punktów jakie zdobyli ILO i ZSP „Staszic”, drużyna „Staszica” przegrała różnicą zdobytych bramek!

        Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Chuchla, Daniel Rocławski, Patryk Zamroczyński, Mateusz Westphal, Wiktor Belter, Hubert Adamski, Maciej Świtalski, Mateusz Wałoszyński, Bartosz Brząkowski, Paweł Górecki, trener Ewa Welker.

autor: Ewa Welker