The English Drama Club na warsztatach teatralnych

        W ubiegły poniedziałek młodzież z koła teatralnego działającego w nakielskim Staszicu udała się do Bydgoszczy, gdzie uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez pana Romana Baranowskiego.

        Pan Roman to reżyser, scenarzysta, autor tekstów piosenek, pisarz i artysta malarz, który od ponad 20 lat prowadzi teatr Witryna. Młodzi aktorzy mieli okazję doskonalić swój warsztat wcielając się w różne role oraz wykonując przeróżne, w tym przezabawne, ćwiczenia. W zgłębieniu tajników aktorstwa pomagały im również wyczerpujące odpowiedzi na zadawane przez nich pytania oraz opowieści pełne ciekawych przygód i doświadczeń. Warsztaty były zwieńczeniem wyjazdu grupy teatralnej na anglojęzyczne przedstawienie „Pygmalion” wystawione przez TNT Theatre Britain na deskach bydgoskiej Adrii.

        Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji projektu The English Drama Club – trzecia odsłona finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle n. Notecią.

        Młodzież zaangażowana w projekt dziękuje panu Sławomirowi Chmielewskiemu, jednemu z opiekunów koła, za zorganizowanie warsztatów z panem Romanem Baranowskim.

Autor: Joanna Betscher