The English Drama Club na warsztatach tanecznych

        Wyjazd uczniów Staszica do bydgoskiej szkoły tańca Dance Academy to kolejny punkt programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych, którego realizacja możliwa jest dzięki finansom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Nakle n. Notecią.

        Każdy aktor teatralny powinien być panem swojej sceny. Powinien czuć się na niej pewnie, a płynny ruch podkreślać znaczenie wypowiadanych słów, pomagać w pełni wcielić się w rolę. Dlatego też aktorzy ze szkolnego koła teatralnego wzięli udział w warsztatach ruchu i tańca.

        Dnia 17 października, dzięki uprzejmości Pana Radosława Gołaty, uczniowie udali się do Bydgoszczy do siedziby szkoły tańca Dance Academy. Tam czekała na nich Pani Aleksandra Grudzińska, która przygotowała ciekawe i wymagające zajęcia ruchowe.

        Pani Aleksandra jest doświadczonym instruktorem tańca z tytułem Polskiej Akademii Kultury i Sportu oraz licencjonowanym instruktorem Zumba Fitness. Jest ona wielokrotną laureatką i medalistką ogólnopolskich turniejów tańca. Na koncie pani Aleksandry znajduje się m.in. tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii Latino Freestyle, czy też Mistrzyni Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w tańcach latynoamerykańskich. Fakty te mogą świadczyć tylko i wyłącznie o bardzo wysokim poziomie warsztatów. Z sali tanecznej wszyscy wyszli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

        Po warsztatach młodzież udała się do kina, gdzie w skupieniu przeszkadzały drobne skurcze i bóle mięśni. Pani Aleksandrze oraz Panu Radosławowi jeszcze raz dziękujemy za współpracę. Pragniemy podkreślić, że szkoła tańca Dance Academy przeprowadziła zajęcia bezpłatnie.

autor: Joanna Betscher