The English Drama Club – czwartaodsłona

        27 i 28 maja uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego działającego w nakielskim Staszicu po raz kolejny wystąpili na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury. Tym razem wystawili sztukę zatytułowaną „Keepingupappearances” opartą na kultowym angielskim serialu znanym w Polsce jako „Co ludzie powiedzą”. W główne postaci wcielili się: Marta Kożuchowska (Hyacinth), Weronika Dorosz (Elisabeth/Stephany), Martyna Rode (Daisy), Mateusz Cebula (Rose), Jakub Tajer (Richard), Patryk Kulski (Onslow), Juliusz Wiand (Vicar/ Daddy), Mateusz Kulesza (Postman/Major/Doctor/ Vicar’swife), Konrad Łaniecki (Woman 1/Man 1),Marcin Radoszewski (Patient/Woman 2/ Man 2).

        Młodzież przygotowywała się do występu w ramach zajęć pozalekcyjnych, których realizacja już od czterech lat finansowana jest przez Starostwo Powiatowe w Nakle n. Not.Dzięki pozyskanym z projektu pieniądzom oraz dodatkowemu wsparciu finansowemu innych instytucji młodzież uda się na wycieczkę do Londynu.

        W tym roku po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie od Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica w Nakle n. Notecią oraz firmy logistycznej 4Line Global Solutions. Do grona naszych dobroczyńców dołączyli panowie Juliusz i Roman Pilarscy – właściciele Zakładu Usług Komunalnych w Nakle n. Not.oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Network International Prestige Nakłon. Notecią.Od samego początku współpracuje z nami dyrektor NOKu – pan Michał Dubkowski, który umożliwia nam występ w sali kinowej.

        Starostwu Nakielskiemu oraz wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszej pomocy i wierze w nasze przedsięwzięcie marzenia o Londynie w końcu się spełnią.

        Wszyscy członkowie koła serdecznie dziękują wspaniałej publiczności oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się organizację wyjścia młodzieży na nasze przedstawienie. Cieszymy się, że wśród przybyłych gości na naszej premierze znaleźli się pan Starota Tadeusz Sobol oraz pan Wicestarosta Tomasz Miłowski.

        Opiekunowie The English Drama ClubJoanna Betscher i Sławomir Chmielewski– dziękują swoim podopiecznym za wielkie zaangażowanie, ciężką pracę, pot i łzy, również te radości J To dla nas zaszczyt móc pracować z tak odpowiedzialną, pracowitą i utalentowaną młodzieżą. Jesteście wspaniali!

        Podziękowania kierujemy również do pana Eugeniusza Mika oraz Artura Cwudzińskiego – naszych operatorów światła i dźwięku. Panowie, jak co roku byliście niezastąpieni!

autor: Joanna Betscher