Temperatura wzrasta, a piłka siatkowa na królową wyrasta.

Słowa te w dosłownym znaczeniu odzwierciedlają to, co działo się w hali ZSP Staszica w Nakle nad Notecią, gdyż tam dnia 20.12.2010 rozegrany został okolicznościowy turniej sympatyków „siatkówki”

W rozgrywkach uczestniczy 4 zespoły, które po losowaniu grały mecz o wejście do finału. W pierwszym losowaniu trafiły na siebie zespoły, gospodarza oraz ZSP Kcynia. Podopieczni Dariusza Malikowskiego z łatwością uporali się z drużyną Tomasza Narożnego, wygrywając gładko 3:0 (25 -15, 25 -22, 25 -10).

W kolejnym spotkaniu miały okazję zmierzyć się zespoły NTS Trójka Nakło z LO Krzywoustym. Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszli siatkarze Krzysztofa Benenowskiego, który, na co dzień jest trenerem tejże drużyny kadetów. Licealiści Marcina Kulińskiego musieli zadowolić się walką o miejsce III – IV.

W półfinale „Krzywousty” zmierzył się z Kcynią. Po zaciętym meczu (25 – 22, 25 – 23) drużyna z Nakła zadowoliła się miejscem III.

Finał nie rozczarował. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły, które znają się jak łyse konie, co dodało tylko pikanterii temu meczowi. Pierwszy set skończył się zwycięsko dla „Staszica” (25 – 18), mimo iż młodzi siatkarze nie poddali się tak łatwo, o czym świadczy drugi set, w którym kadeci postawili wysoko poprzeczkę ulegając swoim kolegom (27 – 25).

Oficjalnego zakończenia turnieju dokonała p. dyr. ZSP Staszica Alicja Czubak. Wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy. Zaznaczyć należy, iż nie jest to pierwszy sukces podopiecznych Dariusza Malikowskiego. Siatkarze, w każdym kolejnym turnieju potwierdzają swoja wyższość nad rywali zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału, oraz korzystając z okazji składamy najlepsze życzenia na Bożę Narodzenie oraz życzymy samych sukcesów sportowych w nadchodzącym roku.