Teleturniej „Sukces na Bank” dla ekonomistów ze Staszica

We wtorek, 9 marca 2021 r w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego teleturnieju „Sukces na bank”.  W III edycji turnieju Sukces na Bank zarejestrowało się aż 265 drużyn z całej Polski. Uczniowie wypełniali test w ramach Etapu Eliminacyjnego. Drużyna ekonomistów ze Staszica znalazła się w gronie 32 najlepszych szkół, które wywalczyły sobie awans do Etapu Międzyszkolnego. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzą technicy ekonomiści: Sandra Marciniak  (IIIc), Marta Kucharczyk (IIIc), Wiktoria Serwus (II cp), Krystian Radowski (IIcg) i Cyprian Młynarczyk (II cg) . Serdecznie gratulujemy!

Opiekunami uczniów są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich. W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Uczniowie muszą wykazać się wiedzą z bardzo wielu różnych dziedzin ekonomii. Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) 16 najlepszych drużyn zaprezentuje się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz