Targi Edukacji i Pracy w Nakle nad Notecią

19 października 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, w ramach realizacji projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Organizatorami targów były funkcjonujące na terenie powiatu nakielskiego: Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią.

Powitania przybyłych wystawców i otwarcia targów dokonała pośrednik pracy Pani Agnieszka Węglicka. Następnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych, osoby bezrobotne i poszukujące pracy zwiedzały stoiska wystawców, przy których mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uniwersytetów, szkół wyższych, policealnych, kursami i szkoleniami organizowanymi przez przybyłe na targi ośrodki szkoleniowe z Bydgoszczy oraz ofertami pracy i usługami świadczonymi przez Punkt Pośrednictwa Pracy. Na targach obecni byli także przedstawiciele pracodawców, którzy prezentowali swoje oferty pracy. Podczas imprezy doradca zawodowy MCK Pani Martyna Żołecka udzielała wyczerpujących informacji na temat działalności Młodzieżowego Centrum Kariery i oferowanych w nim usług. Zainteresowanym osobom doradca zawodowy udzielał porad indywidualnych. Pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy informował o dostępnych ofertach zatrudnienia oraz zachęcał młodzież do korzystania z usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Targi Edukacji i Pracy były świetną okazją do przedstawienia założeń konkursu pt. „Stwórz Mini Projekt” oraz informacji o działalności Ośrodków Szkolenia Zawodowego. Konkurs ogłoszony został przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i jest skierowany do młodzieży w wieku 15-17 lat. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Europejskich, mobilizacja do zainteresowania tą tematyką, a także promocja projektów realizowanych z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

Wśród wystawców, którzy wzięli udział w targach byli między innymi: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Kujawsko – Pomorska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Bankowa, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Szkoły Policealne Cosinus oraz ECK Pascal, Promedica24. Na zaproszenie organizatorów na imprezę przybyły także lokalne media: Radio Nakło, gazety Nakielski Czas oraz Powiat Nakielski, a także dziennikarz z nowego portalu informacyjnego Powiat24.pl. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co miało swoje odzwierciedlenie we frekwencji osób zwiedzających.

Materiał: Martyna Żołecka – doradca zawodowy MCK w Nakle nad Notecią, Agnieszka Węglicka – pośrednik pracy PPP w Nakle nad Notecią