Szkolny Klub Europejski w Staszicu zorganizował „Wykłady o Świecie Współczesnym”

Działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią Szkolny Klub Europejski dzięki współpracy z Kołem Ekonomicznym i Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu mógł zorganizować „Wykłady o Świecie Współczesnym”.

W środę, 19 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica gościli konsultanci z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, którzy przeprowadzili cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Wykłady o Świecie Współczesnym” . Zajęcia te stanowią cykl zajęć przygotowanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa Kujawsko- Pomorskiego dofinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Przeprowadzone wykłady obejmowały następujące tematy:

  • Szanse i zagrożenia związane ze wstąpieniem Polski do strefy euro.
  • Działalność polskich służb konsularnych i dyplomatycznych na świecie.

Realizowany zakres tematyczny stanowił cenne źródło informacji dla uczniów zainteresowanych tematyką ekonomiczną, wiedzy o społeczeństwie czy geografią.

Młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwała się w przeprowadzone wykłady i wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnym cyklu szkoleń. Konsultanci przeprowadzili zajęcia w sposób angażujący młodzież, co wzbogaciło ich atrakcyjność. Wykłady analizowały poruszane tematy w sposób zrozumiały i sugestywny, przez co ciekawie wyjaśniły problemy związane z wstąpieniem Polski do strefy euro czy konieczności współpracy Polski z innymi krajami Unii Europejskiej.

Zajęcia te zostały przeprowadzone w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego i Koła Ekonomicznego działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, którego organizatorami są nauczyciele: Agnieszka Rotkiewicz i Grażyna Kinderman.

Agnieszka Rotkiewicz