Szkolne biuro podróży S.cool Tour, zrealizowało swoją największą wycieczkę!

        Uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach ogólnopolskiego konkursu założyli szkolne biuro podróży S.cool Tour, zrealizowali swoją największą wycieczkę!

        Celem były Włochy, a konkretnie Wenecja, Asyż, Rzym, Florencja, Padwa i na powrocie wstąpili do stolicy Austrii – Wiednia. Uczniowie uczący się w zawodzie Technik obsługi turystycznej w składzie Dominika Kłosińska, Patrycja Szpojda, Karolina Juszczyk, Klaudia Trempała, Angelika Ochendal, Adriana Rosińska, Marysia Dolatowska i Karol Skiba, zdobyli ogromne doświadczenie związane z ich przyszłym zawodem.

Kilka słów podsumowania od członków S.cool Tour:

        Nasza włoska przygoda dobiegła już końca, jednak każde z nas nadal pozostaje pod wpływem ogromu wrażeń i emocji jakie towarzyszyły nam podczas pobytu na Półwyspie Apenińskim. Długie miesiące planowania, kalkulacji i programowania przerodziły się we wspaniałe wspomnienia i zdobyte doświadczenie. Ten wyjazd pozwolił nam lepiej poznać siebie. Przełamaliśmy bariery i przekroczyliśmy własną strefę komfortu. Przygotowanie wyjazdu i sama jego realizacja wymagała od nas wiele wysiłku, jednak satysfakcja jaką odczuliśmy po powrocie jest niesamowicie motywująca.
W tej chwili nie jesteśmy już tylko uczniami tej samej szkoły, których łączy kierunek czy też klasa. Wspólna praca zbliżyła nas do siebie, tworząc z nas zgraną ekipę nie tylko współpracowników, ale i przyjaciół. Razem stworzyliśmy coś wspaniałego.

        Nie udałoby nam się jednak tego dokonać bez pomocy kilku wspaniałych ludzi.
Chcielibyśmy zatem podziękować Panu Wojciechowi Tyborskiemu, który jest nie tylko naszym wychowawcą, ale również opiekunem, promotorem oraz inicjatorem całej akcji. To właśnie od Pana Tyborskiego zaraziliśmy się się pasją do podróżowania. Jego wsparcie było i jest dla nas ogromnie ważne.
        Dziękujemy również dyrekcji ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią za udostępnienie sali, w której mieści się nasze biuro podróży.
Dziękujemy firmie przewozowo-turystycznej „Mirko” za pomoc w przygotowaniu i realizacji trasy.
Podziękowania należą się również firmie „ABC Reklamy”, która przygotowała dla nas materiały marketingowe.

        Uczniowie w trakcie realizacji projektu mieli okazję na własnej skórze poznać zasady funkcjonowania rynku usług turystycznych, oraz zrealizować element podstawy programowej w Technikum Obsługi Turystycznej, Najważniejszymi efektami kształcenia w takiej formie jest nauka:
– programowania,
– kalkulacji,
– realizacji,
– rozliczenia,

        W każdym z tych elementów pojawiły się części integralne: planowanie trasy i obliczanie czasu pracy kierowców, negocjacje cenowe, pilotaż, przewodnictwo, techniki pracy w ort, obliczanie podatku dochodowego, VAT oraz składek ZUS.

        Zdobycie powyższych umiejętności praktycznych otwiera uczniom wiele drzwi oraz zwiększa ich szanse na rynku pracy.

autor: Karol Skiba