SZCZYPIORNIŚCI STASZICA TRZECIĄ SIŁĄ W POWIECIE

Dnia 5.11.2019 roku w hali sportowej SP im. J. Czochralskiego w Kcyni odbył się Finał Powiatu Nakielskiego w Piłkę Ręczną Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.  W eliminacjach gminnych awans na te zawody wywalczyły cztery szkoły, które grając systemem pucharowym wyłoniły zespół, który reprezentować będzie Powiat Nakielski na zawodach szczebla wojewódzkiego.  W turnieju nie zabrakło naszych szczypiornistów, którzy w meczu otwarcia zagrali z faworytami rozgrywek zespołem z Kcyni. Po dobrej grze i walecznej postawie ulegli gospodarzom kończąc  wynikiem 16:22. Doświadczenie pierwszego meczu zaowocowało w spotkaniu o miejsce trzecie. Świetna postawa w obronie, czujna gra w ataku i widowiskowe parady  bramkarza dały nam  pewne zwycięstwo z uczniami  ZS w Szubinie, których pokonaliśmy 18:9, kończąc rywalizację na podium.

Końcowa kolejność zawodów:

I miejsce –  ZST Kcynia

II miejsce – I LO Nakło

III miejsce – ZS Staszic Nakło

IV miejsce – ZS Szubin

Podsumowując rozgrywki finałowe należy stwierdzić, że w szczypiornistach nakielskiego Staszica tkwi duży potencjał, który z pewnością zaowocuje na kolejnych zawodach. Dobra gra młodych uczniów klas pierwszych w połączeniu z doświadczeniem starszych kolegów gwarantuje coraz to lepsze wyniki sportowe.

ZS im. S. Staszica zagrał w składzie: B. Brząkowski, J. Kiersznicki, Sz. Kowalczyk, H. Kwiatkowski, K. Makarewicz, C. Młynarczyk, D. Nowacki, D. Nowak, K. Pietryszek, B. Tacikowski, M. Westphal. Zawodników przygotowała Ewa Welker. Opiekunem na zawodach był Marcin Kuliński.  Gratulujemy naszej reprezentacji wzorowej postawy i waleczności.

Autor: M. Kuliński