Święto Patrona Szkoły Stanisława Staszica

Jak co roku w ZS im. Stanisława Staszica obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły ks. Stanisława Staszica. W związku z tym odbyły się konkursy  wiedzy o patronie, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Patronowali mu dyrektor szkoły mgr Dariusz Jan Betscher i  zastępca dyrektora szkoły mgr Magdalena Gapińska. Wszystkie pierwsze klasy reprezentowane były przez trzyosobowe  zespoły. Każdy zespół musiał udzielić odpowiedzi na 10 pytań. Jako pierwsi rywalizowali uczniowie klas pierwszych utworzonych na bazie szkoły podstawowej. Największą wiedzą popisała się młodzież z klasy I aP Liceum Ogólnokształcącego zajmując tym samym I miejsce w turnieju i to ze stu procentowym wynikiem. Klasę reprezentowały trzy uczennice Zuzanna Gamalska, Weronika Muszyńska i Oliwia Żywicka. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie z klasy I bP.  Należą się im tym większe wyrazy uznania, ponieważ występowali w okrojonym dwuosobowym składzie, a i tak zdobyli tylko o jeden punkt mniej od zwycięzców. Klasę reprezentowali Zofia Niedbała i Patryk Talaśka. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z klasy I cP.  Drużyna w składzie Fiona Przybył, Wiktoria Serwus i Paweł Szymczak walczyła o prymat do samego końca. Na dalszych miejscach znalazły się zespoły           z klas I fP,  I dP i I eP.

Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas pierwszych utworzonych na bazie gimnazjum. Tu także rywalizacja była zacięta. Największą wiedzą popisali się przedstawiciele klasy I dG występujący w składzie Wiktoria Kamińska, Paweł Majcher i Maciej Zbieralski. Drugie miejsce przypadło zespołowi z klasy I cG startującemu w składzie Marika Łasa, Laura Paszkiewicz i Krystian Radomski . Miejsce na podium zdobyli także reprezentanci klasy I aG Sandra Brust, Marcelina Drzewiecka i Ilona Mrotek. Kolejne pozycje przypadły młodzieży z klas I bG i I eG.

Turniej przygotował nauczyciel historii mgr Krzysztof Borus. Prowadzącymi zabawę były uczennice z klasy III a Aleksandra Poznańska i Julia Sawicka.

Krzysztof Borus