Sukces Doroty

16-letnia mieszkanka Występu Dorota Markowska, uczennica III LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, zawodniczka SKT SOPOT, młodszy instruktor UKS PATEREK wraz z partnerką Magdaleną Stencel w dniach 17-19.12.2010 na Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18, wywalczyły wicemistrzostwo Polski zdobywając srebrny medal.

Zawodniczki SKT SOPOT okazały się sensacją tych Mistrzostw. W drodze do finału pokonały w elimanacjach makroregionu brązowe medalistki Mistrzostw Polski z Olsztyna. W ćwierćfinale rozgromiły faworyzowaną drużynę AZS-u POZNAŃ rozstawioną z numerem 2. W półfinale wygrały z drużyną ZTT ZŁOTORYJA rozstawioną z numerem 3. W finale przegrały po zaciętej walce z drużyną “WARSZAWIANKI” WARSZAWA. W opini trenerów, opiekunów i zawodników okazały się największą sensacją tegorocznych Mistrzostw Polski.

Zdaniem taty i trenera Władysława Markowskiego, prezesa UKS PATEREK- dla Doroty Markowskiej był to wielki zaszczyt gry z najlepszymi w Polsce i ukoronowanie sześcioletniej pracy w tenisie ziemnym. Dzisiaj należy podziękować wszystkim, którzy zrozumieli potrzeby  ciężkiego, wielogodzinnego treningu tenisowego : Dyrekcji Szkoły w Występie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Paterku, Dyrekcji Zespołu Szkół Pomadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią za wynajmy i użyczenie sali gimnastycznej oraz wszystkim kolegom z Towarzystwa Tenisowego “SOKÓŁ” w Nakle nad Notecią za cierpliwość i uczestnictwo w treningach i rywalizacji.

Na zdjęciu od lewej: Sędzia Naczelny Mistrzostw Kazimierz Piber, Kapitan drużyny Warszawianki Aleksandra Rosolska, zawodniczki Warszawianki: Adrianna Żórawska, Agata Barańska, zawodniczki SKT SOPOT: Dorota Markowska, Magdalena Stencel oraz Kapitan drużyny SKT SOPOT Piotr Pietrzak.