STUDNIÓWECZKA 2013

FILM

W sobotę, 2 lutego, w auli Naszej Szkoły klasa IVd bawiła się wyśmienicie podczas swojego wymarzonego balu studniówkowego. Uczniowie IVd, której wychowawczynią jest Pani Magdalena Gapińska, sami przygotowali swoją uroczystość. I choć tradycyjnego poloneza nie zatańczyli, nie żałują, że pozostali wierni dawnym dobrym tradycjom i zorganizowali studniówkę w szkole, a nie wystawnej restauracji.

Już od progu pięknie przystrojonej Sali, na co dzień służącej jako aula szkolna, radośnie witał nadchodzących gości napis „ Studnióweczka”. Uczniowe klasy IVd, tj. Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego sami przygotowali całą  uroczystość. Zadbali o oprawę muzyczną balu, wyśmienite jedzenie i świetną atmosferę.

– W zasadzie nie pomagałam uczniom w przygotowaniach do balu. Zostałam zaproszona „ na gotowe”. Uważam, że uczniowie mieli doskonały pomysł, by zorganizować swój bal właśnie w szkole. Tak przecież kiedyś było. Powracamy do tradycji i to jest bardzo dobre – powiedziała wychowawczyni klasy IVd mgr Magdalena Gapińska.

Podczas przemówienia Pani Dyrektor Alicja Czubak życzyła uczniom pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych. Po części oficjalnej parkiet należał do maturzystów. Wyśmienita zabawa trwała do białego rana.

– Cieszymy się, że postanowiliśmy zorganizować studniówkę w szkole. Najważniejszy w tym wszystkim jest okres wyczekiwań na ten najważniejszy dzień balu. Sama uroczystość to nie wszystko. Uważam, że inni maturzyści tracą na tym, że organizują studniówkę w restauracji – podkreśliła jedna z uczennic klasy IVd Daria Wiśniewska.

                                                                                              Kamila Tobys