Streetball w Staszicu

Dnia 27 kwietnia 2016 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się I Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce ulicznej chłopców “Streetball”. Przed pierwszymi meczami dyrektor szkoły Alicja Czubak przywitała wszystkie drużyny i dokonała oficjalnego otwarcia zawodów. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego z Marcinem Kulińskim oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim, który był jednocześnie organizatorem imprezy sportowej. Grano systemem “każdy z każdym” do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed dwoma ostatnimi spotkaniami podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu “trójek”.

Wyniki:
ZSP Lubaszcz – I LO Krzywousty 16:13
ZSP Staszic – ZSŻŚ 16:13
ZSP Lubaszcz – ZSP Staszic 8:16

I LO Krzywousty – ZSŻŚ 16:14
ZSP Lubaszcz – ZSŻŚ 4:16

I LO Krzywousty – ZSP Staszic 6:17

Końcowa Klasyfikacja:

1. ZSP Staszic

2. ZSŻŚ

3. I LO Krzywousty

4. ZSP Lubaszcz

Do konkursu mogły przystąpić chętne osoby. Każdy z trzynastu zapisanych zawodników wykonywał 3 rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt. z dowolnego miejsca. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono trzech najlepszych zawodników.
1. Michał Soszka (ZSP Staszic)
2. Karol Olejniczak (ZSP Staszic)

3. Przemysław Staniszewski (ZSŻŚ)
Powyższe osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepiej rzucający otrzymał statuetkę.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i wysoki poziom gry. Każdy zespół otrzymał z rąk Pani dyrektor Alicji Czubak dyplom a za trzy pierwsze miejsca puchar. Mecze sędziowali: Marcin Kuliński i Michał Stachowski. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Michał Soszka, Patryk Gołębiewski, Karol Olejniczak i Norbert Pilarski z opiekunem Michałem Stachowskim.