Streetball w Staszicu po raz drugi

       Dnia 19 czerwca 2017 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się II Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”.

        Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów. Do rozgrywek przystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim. Grano systemem “każdy z każdym” do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed ostatnim meczem podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu “trójek”.

Wyniki:

ZSP Staszic – ZSP Lubaszcz 16:5
ZSP Lubaszcz – ZSŻŚ Nakło 5:16
ZSP Staszic – ZSŻŚ Nakło 11:16

Końcowa Klasyfikacja:
1. ZSŻŚ Nakło
2. ZSP Staszic
3. ZSP Lubaszcz

        Do konkursu przystąpili wszyscy zawodnicy. Każdy z jedenastu zapisanych wykonywał trzy rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt.. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono najlepszego rzucającego- Przemysława Nowaka z ZSŻŚ w Nakle.

        Wszystkim zawodnikom podziękował dyrektor Michał Hopfinger, który osobiście wręczał pamiątkowe dyplomy i puchary. „Staszic” zagrał w składzie: Norbert Pilarski, Adrian Balcerowski, Wojciech Balcer i Szymon Sobczak.

Organizatorem i sędzią zawodów był Michał Stachowski.

autor: Michał Stachowski