„Staszic przygotował Szlachetne Paczki”

        W tym roku w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” obdarowaliśmy aż dwie rodziny.  Pierwszą zbiórkę zorganizowali,  już czwarty rok z rzędu, uczniowie  klas informatycznych wraz z wychowawcami.

        Natomiast drugą paczkę przygotowali po raz pierwszy chętni uczniowie z pozostałych klas z inspiracji Samorządu Uczniowskiego. Jak na pierwszą takową, ogólnoszkolną akcję w Staszicu cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wzięły w niej udział klasy : 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 4b, 4c, 4d.  Zbiórka zakończyła się 3 grudnia.

        7 grudnia Rada Samorządu Uczniowskiego wybrała się na zakupy. Oprócz rzeczy, o które prosiła potrzebująca rodzina uczniowie pamiętali, iż zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc  dołączyli do paczki świąteczne upominki.  Przez następne dwa dni tj. 8 i 9 grudnia paczkę pakowali uczniowie naszej  szkoły, po czym w niedzielę 11 grudnia oddali ją do magazynu. Od Pani Moniki ( koordynatorki zajmującej się naszą paczką) dowiedzieliśmy się, iż rodzina, którą obdarowaliśmy nie do końca wierzyła, że znajdzie się ktokolwiek chcący pomóc. Według relacji Pani Moniki rodzina bardzo ucieszyła się z naszej paczki. Dla nas to była również wielka przyjemność, bo dzięki takim akcjom  możemy samemu poczuć  się  świętym Mikołajem i przypomnieć sobie o co naprawdę chodzi w Świętach Bożego Narodzenia.

RSU serdecznie dziękuję wszystko uczniom, którzy włączyli się w całą akcję.

Materiał: Rada Samorządu Uczniowskiego