Staszic przed I LO i Żeglugą

19 listopada 2012r. uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego o Mistrzostwo Gminy Nakło w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięli szczypiorniści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz  gospodarze zawodów.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Mistrzostwo Gminy Nakło wywalczyli zawodnicy naszej szkoły –  „Staszic”, którzy wysoko pokonali reprezentację Żeglugi (22:3), a następnie zremisowali z I LO (10:10). Identyczny dorobek punktowy po dwóch spotkaniach mieli zawodnicy z Krzywoustego, jednak gorszy bilans bramek sprawił, że zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji rozgrywki zakończyli gospodarze. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do Finału Powiatu Nakielskiego, który odbędzie się w Kcyni, dnia 30 listopada.

Nasz zespół zagrał w składzie: Dawid Iciek, Piotr Westphal, Patryk Nowarkiewicz, Daniel Chudziński, Artur Stachowiak, Mateusz Dróbka, Patryk Pastalski, Szymon Zmudziński, Patryk Łukasik oraz bramkarze – Bartosz Barabas, Dawid Pasieka. Opiekunem zespołu jest Ewa Welker.