„Staszic” najlepszy w ćwierćfinale!!!

Już chyba wszystkich sympatyków piłki siatkowej przyzwyczailiśmy do tego, iż chłopacy z nakielskiego „Staszica” zawsze przysparzają Nam sporo radości. Tym razem nie było inaczej. W dniu 25.02.2011 siatkarze udali się na ćwierćfinał XIII Kujawsko – Pomorskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju przyszło się zmierzyć już z wyżej notowanymi rywalami, którzy od początku wiadomo było, postawią poprzeczkę wysoko. W porównaniu do zawodów powiatowych wśród rywali znaleźli się ZSEA z Bydgoszczy, ZSP z Koronowa, III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu oraz ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zmierzyły się drużyny Staszica oraz Ekonomik Bydgoszcz. Podopieczni prof. Dariusza Malikowskiego zwyciężyli 2:0 (25 – 15, 25 – 18). Do kolejnego pojedynku doszło pomiędzy ZSP Koronowo, a III LO Inowrocław. Tu rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku. Po zwycięski pierwszym secie Koronowa, drużyna z Inowrocławia zaczęła odrabiać straty i w kolejnych setach pokazała wyższość wygrywając ostatecznie 2:1 ( 26 – 28, 25 – 18, 15 – 10).

W meczu o III lokatę zmierzył się ZSP Koronowo z ZSEA Bydgoszcz 0:2 (18 – 25, 14 – 25). Mecz o I miejsce zapowiadał się ciekawie i taki też był jego przebieg. Ostatecznie to siatkarze Staszica pokonali drużynę III LO z Inowrocławia 2: 0 (25 – 18, 25 – 19), a tym samym cały turniej.

Zwycięstwo to dało im możliwość uczestnictwa w Półfinale Wojewódzkim Piłki siatkowej Chłopców, który odbędzie się 18.02 w Bydgoszczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią
  2. III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu
  3. Zespół Szkół Ekonomiczno Administracyjnych w Bydgoszczy
  4. ZSP Koronowo

 

Zwycięska drużyna zaprezentowała się w następującym składzie:

Tomasz Marach, Dawid Chmara, Patryk Chmara, Waldek Wnuk, Robert Ruciński, Jakub Majewski, Błażej Banach, Arkadiusz Kaluska, Adam Kelm, Patryk Bębnista, Mateusz Wątroba, Karol Woźnicki, Mateusz Okpisz,

Opiekunem zespołu jest prof. Dariusz Malikowski