Staszic na zajęciach praktycznych w Imperial Logistic Sp. z o. o.

        W  piątek 25 listopada 2016 uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odwiedzili firmę IMPERIAL Logistics z siedzibą w Swarzędzu.

        W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się z kompletnym procesem przyjęcia, magazynowania i wydania towarów do produkcji dla Fabryki Samochodów VW Poznań.  Przedsiębiorstwo IMPERIAL Logistics Sp. z o. o. z siedzibą w Swarzędzu jest największym dostawcą części do budowy samochodów poznańskiej fabryki. Odpowiada ono za odbiór części od dostawców, ich magazynowanie, a następnie dostarczenie na linię produkcyjną fabryki zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie uczestniczyli w kompletnym procesie zarządzania zapasami. W praktyce poznali zasady i standardy działania przedsiębiorstwa będącego częścią grupy firm współpracujących ze sobą zgodnie z zasadą Just In Time. Wizyta w tak dużym zakładzie była niepowtarzalną okazją do zapoznania się z praktycznym zastosowaniem zagadnień poznanych wcześniej na lekcjach.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele przedmiotów logistycznych, a opiekunami podczas wizyty byli p. Tomasz Hopfinger i p. Tomasz Kowalski.

Materiał: Tomasz Hopfinger