Staszic na Nakielskiej Lidze Pływania

        W miesiącach październik, listopad i grudzień 2016 roku na krytej pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbywała się już III edycja Nakielskiej Ligi Pływania. Staszic wziął swój udział w tych zawodach po raz pierwszy. Zawody przeznaczone są dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Oprócz dekoracji medalowych po każdym cyklu zawodów zbierano również punkty klasyfikacji generalnej.

        Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz możliwość pływania w dwóch wybranych stylach pływackich. We wszystkich niedzielnych zmaganiach udział wziął uczeń klasy 2a Juliusz Wiland. W kategorii wiekowej Juliusza nie było łatwo ze względu na wysoki poziom pływania. Ma to związek z klasami pływackimi do których uczęszczali uczniowie w gimnazjach. Udało się stanąć dwukrotnie na podium zajmując również dwukrotnie drugie miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Uczeń próbował swoich sił w drugim stylu 50 m dowolnym lecz bez medali. W ostatnim cyklu, który odbył się 18 grudnia zawodnicy odbierali medale z rąk burmistrza Miasta i Gminy Nakło Sławomira Napierały.

        Za poświęcony swój czas, motywację i zaangażowanie serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy obecnych wyników. Miejmy nadzieję, że w obecnym 2017 roku będzie więcej osób, które będą chciały podejmować rywalizację w środowisku wodnym. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy w Nakle. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski