Staszic na kajakach

W niedzielę, 20.09.2020 roku młodzież Zespołu Szkól im. S. Staszica w Nakle uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pilawą, w województwie zachodniopomorskim, na odcinku Liszkowo- Borne Sulinowo – Nadarzyce.

Rzeka Pilawa należy do stosunkowo łatwych rzek, dla początkujących kajakarzy. Brak na niej większych przeszkód a trasa biegnie wśród pięknej przyrody leśnej. Rzeka przepływa przez kilka jezior. Po zakończonym spływie uczestnicy zjedli pieczone kiełbaski. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie obiektów byłej radzieckiej bazy wojskowej położonej w okolicach Bornego Sulinowa. Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji zajęć pozalekcyjnych „Staszic na sportowo” współfinansowanego przez Starostwo Powiatu Nakielskiego.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy współpracy z panem Jackiem Maćkowskim z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy z Kcyni. Opiekunem naszej młodzieży był pan Witold Szarszewski. W spływie wziął także udział dyrektor ZS im. S. Staszica Dariusz Jan Betscher oraz rodzice jednej z uczennic „Staszica”. Mamy nadzieję, że udział rodziców w imprezach turystyczno-sportowych stanie się tradycją naszej szkoły.

Autor: Witold Szarszewski