“Spotkanie z Azją” – niezapomniana lekcja geografii z Staszicu

        19 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się wyjątkowe,  niezapomniane  spotkanie, którego tematem była relacja z podróży po Azji.

        Sebastian Hennig, Wojtek  Malicha i Mateusz Matuszewski to trójka przyjaciół, którzy stworzyli projekt podróżniczy “Aventura”. 20 marca  2017 r. wyruszyli w drugą już, niesamowitą podróż, tym razem do Azji. Przejechali ponad 40 000 kilometrów w niespełna pół roku, zwiedzając jednocześnie 22 państwa. Podróżowali niskobudżetowo, głównie autostopem. Podczas  długiej podróży mieli całą masę przygód, poznali setki fantastycznych ludzi i odwiedzili magiczne miejsca.

        Jak można było z ich ust usłyszeć: na jedzenie i noclegi zarabiali robiąc zdjęcia polaroidem. Fotografowali ludzi w różnych ciekawych miejscach. Wiele razy spali na plaży, na stacjach benzynowych, w hostelach lub u poznanych przez Internet podróżników. Za gościnę dziękowali przyrządzając pyszne dania.

        Podróżnicy podczas każdej prezentacji dają z siebie 100%. Ze słuchaczami– uczniami nakielskich gimnazjów i młodzieżą klas turystycznych „Staszica” – szybko nawiązali kontakt, a pogodną, śmieszną, a czasami przerażającą historią swoich wojaży wszystkich zainteresowali. Zostali bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez uczestników spotkania. Po ich opowieściach można było kupić książkę, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

        Serdecznie dziękujemy za obecność naszej społeczności szkolnej oraz uczniom i nauczycielom klas trzecich nakielskich gimnazjów. Ta nietypowa lekcja geografii w naszej szkole jest wynikiem współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Nakle nad Notecią.

autor: Karol Lizak