Spotkanie z Afryką

        27 września  liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się do nakielskiej biblioteki na pokaz podróżniczy Roberta Gondka pt. “W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”

        

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Zdobywca wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów – największego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt. “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

        Do tej pory podróżnik próbował zdobyć 16 szczytów w 14 afrykańskich krajach: Kilimandżaro i Mount Meru w Tanzanii, Mount Kenya w Kenii, Rwenzori w Ugandzie, Karisimbi w Rwandzie, Mount Heha w Burundi, Sapitwa Peak w Malawi, nienazwany wierzchołek w górach Mafinga Hills w Zambii, Mont Iboundji i Mont Bengoue w Gabonie, Pico de Sao Tome na Wyspach Św. Tomasza i Książęcej, Königstein w Namibii, Otse Hill w Botswanie, Ras Dashen w Etiopii, Jebel Toubkal w Maroku oraz Mount Cameroon w Kamerunie.

        R. Gondek, zafascynowany Afryką, w ciekawy i barwny sposób przybliżył nam kulturę, ludzi, przyrodę i góry tego kontynentu. Była to wyjątkowa lekcja geografii, bowiem spotkania z ciekawymi ludźmi zawsze pozostawiają niezatarte wrażenie i stają się skarbnicą wiedzy.

        Organizatorami uczestnictwa w prelekcji byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

autor: Karol Lizak