Słów kilka o Oskarze

        Oskar Maison jest uczniem klasy IIa technikum logistycznego i to jest informacja znana wielu. Jednak tylko nieliczni wiedzą, że Oskar tańczy breakdance i to odkąd ukończył 7 lat. I świetnie sobie radzi na parkiecie!

        W roku 2012 z zespołem wziął udział w programie Tylko Taniec emitowanym w telewizji Polsat. Z najnowszych doniesień: Oskar jako jeden z 5 polskich zawodników przeszedł I etap kwalifikacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Buenos Aires w Argentynie. Od roku 2016 breakdance został wpisany na listę dyscyplin olimpijskich. Z całego świata eliminacje ukończyło 650 osób. Oskar został przez sędziów doceniony i oceniony najwyżej za ruch, technikę, styl i kreatywność. Już 22 października II etap kwalifikacji – w niemieckim Essen odbędą się eliminacje dla uczestników z Eurpy i Afryki. Etap kolejny to Japonia.

        Ale zanim Igrzyska , to możemy wyrazić uznanie dla umiejętności Oskara, głosując na Niego w Plebiscycie na Młody Talent Krajny i Pałuk. To inicjatywa Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Szczegóły, w tym sposób głosowania,  już wkrótce.  Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!

autor: Magdalena Gapińska