“Rownolatkowie Niepodległej” – rajd rowerowy

     W piątek 19  października harcerze Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej oraz chętni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach projektu “Równolatkowie Niepodległej – śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim” finansowanym przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

     Rajd odbył się z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego – jednego z zaledwie trzech w historii Polski, które zakończyły się zwycięstwem Polaków.

     Chętnych uczniów do uczczenia pamięci bohaterskich przodków oraz spragnionych jesiennych wypraw i wrażeń rowerowych nie zabrakło. Trasa  przebiegała od Nakła nad Notecią przez Gromadno, Kcynię, Szubin – w sumie pokonano 68 km.

     Uczestnicy odwiedzili miejsca związane z walkami na terenach Wielkopolski, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się murale w Kcyni i Szubinie. Młodzież wspólnie doszła do wniosku, że takie murale mogłyby się pojawić również w Nakle nad Notecią.

     Serdecznie dziękujemy przede wszystkim  uczestnikom za wtrwałość oraz gratulujemy doskonałej formy fizycznej. Organizatorami i opiekunami  rajdu był p. Witold Szarszewski oraz p. Karol Lizak.

autor: Karol Lizak