Romana Kominiak uczeninnica Naszej Szkoły Złotą Medalistką.

W dniach 25-27.10.2013 roku w Gdyni odbył się I Finał Ligi Młodzieżowej PZSS w strzelaniach z broni pneumatycznej, w której uczestniczyła nakielanka Romka Kominiak.

Wraz z 2 koleżankami klubowymi wywalczyły złoty medal. Romka Kominiak pochodzi z Nakła nad Notecią. Uczęszcza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią. Swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczęła pod okiem Jana Nowakowskiego we wrześniu 2011 roku. Obecnie trenuje w Bydgoskim klubie “Zawisza” a jej trenerem jest Ireneusz Stachowski. Zasady meczy kwalifikacyjnych: 5 minut czas przygotowawczy 10 minut seria próbna 12 minut każda seria dziesięciostrzałowa, po każdej serii będą przydzielane punkty (2 pkt za wygraną serię; po 1 punkcie za remis; 0 punktów za przegraną serię dla zawodnika).Mecze finałowe o złoty medal i o brązowy medal.
Pierwsze zespoły z rozgrywki grupowej przystępują do meczu o złoty/srebrny medal; drugie zespoły przystępują do meczu o medal brązowy. Zasady meczy finałowych: 8 minut czas przygotowawczy i strzały próbne Prezentacja 2 minuty przygotowanie i strzały próbne 20 strzałów, 50 sekund na strzał, ocenianie z dziesiętnymi) przyznawanie punktów za każdy strzał ( 2 punkty za wygrany strzał, 1 punkt za remis 0 punktów za przegrany strzał) Na obu etapach w przypadku remisów rozstrzyga dodatkowy strzał oceniany tak jak poprzednio (ocena w dziesiętnych). W Gdyni Romka z koleżankami rywalizowały z zespołami Dragon Chełm (24:0), Lider Amicus Lębork (14:10), a w wielkim finale ze Śląskiem Wrocław, który pokonały 84:36. Dziewczyny wróciły do domu z medalami i upominkami. Na kolejne zawody Romka uda się do Łeby 7 listopada. Trzymajcie kciuki! Serdecznie gratulujemy Romce sukcesów sportowych i cieszymy się, że mamy tak zdolnych uczniów w murach Naszej Szkoły. Trenerowi należą się również słowa uznania za wkład i pracę, która przyniosła efekty.