Rok sportowy w Staszicu dobiega końca.

Sporo emocji dostarczyli Nam Nasi sportowcy w mijającym już roku szkolnym. Kto śledził wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie internetowej, ale również w prasie to wie, iż z roku na rok tych sukcesów przybywa. Wszystko to odbywa się za sprawą bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych jak również coraz lepszymi warunkami oraz baza sportową. Wiadomo również, że do tego wszystkiego potrzebni są uczniowie, którzy jak się okazało posiadają spory wachlarz umiejętności z zakresu wychowania fizycznego. Rekordowa ilość imprez sportowych, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć robi wrażenie. Z każdej z nich wracaliśmy z pucharami oraz dyplomami. Rok zaczął się od silnego uderzenia. Podopieczni Dariusza Malikowskiego wygrali zawody Biegów Przełajowych. W Biegu Papieskim, w którym pomogliśmy przy organizacji, również Nasza młodzież brała udział i zajęła czołowe miejsca. Następne miesiące to również świetny występ chłopaków na Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Piłce Nożnej na Orliku ( I miejsce). Dało to możliwość rozegrania zawodów o Puchar Dyrektora Naszej Szkoły ( II miejsce) Po drodze zaliczyliśmy również Mikołajkowy Turniej w ZSŻŚ oraz Halowy Turniej z Okazji 750- lecia Kcyni. W tym wszystkim nie możemy zapomnieć oczywiście o żeńskiej piłce nożnej, gdyż p. Ewa Welker jak co roku organizuje Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Kobiet, do którego zgłosiło się sześć zespołów. Dzięki dobrej i sprawnej organizacji emocji i zabawy było pod dostatkiem. W tym roku doszło także do rozegrania meczu kontrolnego w piłce ręcznej pomiędzy ZSP Staszic, a LO Krzywousty. Podopieczni p. Welker zwyciężyli przy licznie zgromadzonej publiczności. Swój udział sportowy zaznaczyły także siatkarki p. Grażyny Jaskólskiej. Dzielnie broniły tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, a w dalszej kolejności próbowały swoich sił w okolicznościowych turniejach w Samostrzelu oraz Kcyni ( II miejsce). Do tego wszystkiego dołożyć należy Mistrzostwo Powiatu w Tenisie Stołowym, występy chłopaków oraz dziewczyn w piłce koszykowej ( II miejsce), oraz rozegranie Turnieju Piłki Nożnej klas pierwszych o Puchar Patrona ZSP Staszic.

Najwięcej radości natomiast sprawili siatkarze, którzy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i ostatecznie zapisali kartkę w historii nie tylko szkoły ale całego powiatu i województwa. Razem z dyrekcją byliśmy świadkami tego wyczynu i razem z Nimi przeżywaliśmy finałowy turniej w Bydgoszczy, w którym zdobyli miano najlepszej szkoły w całym województwie kujawsko-pomorskim. Teraz chłopaków czeka impreza ogólnopolska. Data i miejsce jeszcze nieznana.

Jak widać to był rewelacyjny rok. Rok, który pokazał, że mamy coraz lepszych uczniów, że szkoła się rozwija i ma potencjał. Na tym oczywiście nie poprzestaniemy, lecz postaramy się dołożyć starań aby przyszły rok był taki sam bądź jeszcze lepszy, ale do tego potrzebujemy Was droga młodzieży. Jeśli jeszcze się wahacie co do wyboru szkoły to mam nadzieję, że chociaż odrobinę rozwialiśmy Wasze wątpliwości i zachęciliśmy tych wszystkich, którzy tak jak my kochają sport.