Radio Nakło gościło uczniów Staszica

W upalne sobotnie przedpołudnie 19.06.21r. Martyna Rode, Jagoda Furtak, Nikola Maliszewska, Karina Leppert, Jakub Kiersznicki i Andrzej Lemantowicz wraz z bibliotekarzem naszej szkoły byli gośćmi Radia Nakło.

W klimatyzowanym studio, co przy temperaturze panującej na zewnątrz miało duże znaczenie, od godz. 10.10 d0 12.30 braliśmy udział w nagraniu audycji „Muzyczne klimaty”. Z panią Eugenią Czyż – Rydzyńską oraz panem Józefem Rydzyńskim rozmawialiśmy o planach wakacyjnych. Młodzież opowiadała jak spędzi ten beztroski letni czas. Godne podkreślenia jest to, że w czasie wakacji uczniowie nie tylko będą wypoczywać, ale także rozwijać swoje kompetencje poprzez udział w płatnych stażach: „Szkoła zawodowa świadomym wyborem” oraz „Moje Liceum”. Będzie to zatem również czas zdobywania doświadczeń w pracy.

Wszyscy obdarowani zostaliśmy książkami i widokówkami z różnych miejsc , które warto zobaczyć, może już w te nadchodzące wakacje. Nie pozostając dłużnymi, wręczyliśmy Państwu Rydzyńskim album o Krakowie.

Był to super czas spędzony w niemalże rodzinnej atmosferze.

A przed nami zachwyt nad życiem czyli słońce, owoce, kwiaty, zapachy, smaki, podróże i do tego wszystkiego dobra książka. Czego chcieć więcej…?

Agnieszka Poskrop

PS Cudownych i bezpiecznych wakacji życzy bibliotekarz i nie zapominajcie o czytaniu 🙂